Nie samym inwestowaniem żyje człowiek!

Ok, nie będę ukrywał ? jestem prawdziwym pasjonatem inwestowania i finansów osobistych. I jako umysł całkowicie ścisły kocham wszystko co wiąże się z matematyką ? szczególnie tą finansową.

Muzycznie

Ukończyłem (równolegle ze zwykłą szkołą) podstawową szkołę muzyczną, plus dwa lata średniej szkoły muzycznej. Instrument główny: fortepian, instrument dodatkowy: organy. Miałem możliwość ćwiczyć na pięknym, w pełni analogowym instrumencie na sali koncertowej w Kaliszu, z trzema klawiaturami + dwiema nożnymi. To było piękne doświadczenie.

Do dziś lubię w ramach odprężenia skorzystać z klawiatury ? nie jest to może jakaś wirtuozeria (lata przerwy od ćwiczeń dają oczywisty efekt). Ale wiele piosenek i utworów moich ulubionych wykonawców w jakiś tam sposób z prostym akompaniamentem daję radę zagrać?

Podobno miałem też dobry głos (tenor) ? i wraz z chórem ze szkoły muzycznej miałem kilka wystąpień wyjazdowych. Na drugim roku wraz z pełną orkiestrą mieliśmy w repertuarze pełne Requiem Mozarta. Jeden z koncertów daliśmy jak dobrze pamiętam w Sali Kongresowej w Warszawie.

Ulubiona muzyka

Moje fascynacje muzyczne są raczej bardzo szerokie? to wypadkowa różnych etapów życia ? ale do dziś do wszystkich tych gatunków wracam z równą radością. Przykładowo:

  • heavy metal: to Iron Maiden. Znam prawie wszystkie teksty? i w dawnych dobrych czasach słuchałem ich na żywo na festiwalu w Donnington 1992. Z polskich wykonawców to np. Fatum
  • elektroniczna: głównie Jean Michel Jarre.
  • polski rock: tak ? ale z czasów młodości. FNS, Chłopcy z Placu Broni, Aya RL, IRA, Grzegorz Ciechowski, Kult? czy mniej znany zespół Mancu
  • dziesiątki wykonawców pop-rock. Bruce Hornsby ma ostatnio u mnie wielki powrót
  • ostatnie 15 lat to absolutna fascynacja muzyką Smooth Jazz. Stąd decyzja o rejsie Smooth Jazz Cruise.

Smooth Jazz Cruise to głównie koncerty. Ale też spotkania z muzykami (czasem sportowe np. turniej tenisa stołowego z Brianem Culbertsonem).

Na scenie szaleją Euge Groove, Rick Braun i Peter White. A po prawej Brian Simpson.

Przed i po koncertowe rozmowy z Keiko Matsui, Peterem White i leisure z Candy Dulfer w Meksyku.

 

Turystycznie

Lubię wyszukiwać mało znane atrakcje w Polsce. Uzbierało by się tego na małą publikację.

A z wyjazdów zagranicznych ? mógłbym w kółko odwiedzać Włochy i Chorwację.

Doskonale też czuję się w USA i Kanadzie. Gdzie przy okazji kilkunastu kongresów MDRT w których uczestniczyłem za każdym razem wydłużałem pobyt o 2-4 tygodni zwiedzając ile się da.

W ramach realizacji marzeń z wczesnego dzieciństwa lubię krótkie wypady na różne małe państwa wyspiarskie okolic Karaibów (przy okazji pobytów w USA zdarza mi się na tydzień wybrać jakiś nowy egzotyczny kierunek).

Tu przykładowo na Turks i Caicos:

Turystyka aktywna?

Rower. Zdecydowanie rower.

Przez wiele lat na pytanie o pasje rowerowe zawsze odpowiadałem, że jest to ?zdobywanie przełęczy i szczytów górskich rowerem?. Czyli jazda do góry.

To się nie zmienia ? ale w wakacje 2021 mój syn zaraził mnie zjazdami enduro. Przyznam że niebieskie trasy jestem już w stanie pokonać!

Tu przykładowo Bike Park Rabac:

I coś czego nigdy bym nie przypuszczał w młodości

Od czasu przeprowadzenia się do domu uwielbiam ubrudzić się pracami w ogrodzie. W słoneczne weekendy zdarza się że od 9 do 20 spędzam w ogrodzie, głównie upiększając i modyfikując jakieś ukryte zakamarki? Kilka lat temu nigdy bym tego o sobie nie powiedział.